piątek, 6 stycznia 2017

Malowanie mebli / Painting furniture - woski do drewna i mebli bez terpentyny

Malowane meble zabezpieczone woskiem mają wyjątkową powierzchnię, która jest ciepła i bardzo miła w dotyku. Wosk zabezpiecza mebel przed działaniem wilgoci a farbę chroni przed ścieraniem. O woskach Miss Mustard Seed's dostępnych na www.hemma.pl napisałam już post, ale dobrego nigdy za wiele, wiec dziś znów do wosków wracam :)Woski Miss Mustard Seed dostępne w moim sklepie www.hemma.pl są droższe od wosków dostępnych w np. marketach budowlanych, ale cena dokładnie odzwierciedla w tym przypadku jakość produktu. Woski są produkowane wg tradycyjnej receptury w angielskiej manufakturze. Nie zawierają w ogóle drażniącej skórę i drogi oddechowe terpentyny. Mają w składzie wosk pszczeli i wosk karnauba. Mają miękką, delikatną  konsystencję i miły, choć właściwie niewyczuwalny zapach. Idealnie się z nimi pracuje w jesienno-zimowych warunkach - nie trzeba woskować na dworze, nie ma szkodliwych oparów, wiec można malować i woskować meble w mieszkaniu.Woski Miss Mustard Seed najlepiej nakłada się na mebel pędzlem (polecam te od Miss Mustard Seed http://hemma.pl/pl/c/Pedzle/20), można również używać gąbki lub szmatki, przy czym zawsze proszę, aby nakładać na powierzchnie minimalną, cienką warstwę wosku i dobrze go wypolerować. Z dobrej jakości pędzlem jest to łatwiejsze, ponieważ on jednocześnie woskuje i poleruje mebel. Można polerować krótko, zostawiając satynowy mat lub dłużej, dążąc do większego połysku. Wosk jest tłustym produktem, ten od Miss Mustard Seed ma kremową konsystencję, więc łatwo nałożyć go na mebel a mała jego ilość może pokryć sporą powierzchnię. Za dużo wosku to kłopot z dobrym wypolerowaniem, dłuższe utwardzanie się woskowanej powierzchni a przez to większa jej podatność na zadrapania.


Miss Mustard Seed ma w ofercie cztery rodzaje wosku. Każdy jest dostępny na www.hemma.pl

Pierwszy to jest bezbarwny wosk do mebli o nazwie Furniture Wax. Zabezpiecza i impregnuje, ożywia też kolor drewna czy farby, dając piękne wykończenie:
http://hemma.pl/pl/p/Jasny-wosk-Furniture-Wax%2C-50gr/92 


Drugi to Antiquing Wax, wosk zabarwiony na ciemno, podstawowy produkt do stylizacji mebli; ten wosk ma za zadanie przyciemnić kolor farby lub drewna, uwypuklić detale:
http://hemma.pl/pl/p/Ciemny-wosk-Antiquing-Wax%2C-50gr/94 


 
Trzeci to White Wax, wosk barwiący o białym odcieniu; on również zmienia kolor farby czy drewna, ale rozjaśniając je, nadając białą poświatę:
http://hemma.pl/pl/p/Bialy-wosk-White-Wax%2C-50gr/96 Czwarty to unikalny wosk, który zawiera tylko i wyłącznie wosk pszczeli, czyli Beeswax; ten wosk to produkt dający 100% naturalnego wykończenia dla farby czy drewna:
http://hemma.pl/pl/p/100-wosk-pszczeli-Beeswax%2C-50gr-/152


Odnośnie wosku, to nieraz pojawia się pytanie, na które chciałabym teraz odpowiedzieć - tak można pomalować na nowo mebel wcześniej zawoskowany (jeśli nie chce się go szlifować czy zdejmować chemicznie starej powłoki), ale nie można tego robić, gdy wosk był niedawno położony. Wosk musi być dobrze wypolerowany, utwardzony, najlepiej jeśli od woskowania minęło kilka miesięcy. Wpis o moim ponownym malowaniu woskowanego mebla już za kilka dni. Teraz tylko zdjęcie na zachętę :)


https://www.instagram.com/p/BO103A-Aet2/?taken-by=hemma_pl

Zapraszam i pozdrawiam,
Ewa

PS. Zdjęcia, prócz ostatniego, są dziełem wspaniałej Miss Mustard Seed.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz