wtorek, 22 marca 2016

Malowanie mebli / Painting furniture - lawendowy wosk

Jest, już jest!

Jedyny w swoim rodzaju, wosk do drewna, do mebli pomalowanych farbą mleczną, farbą kredową - wosk o fantastycznej jakości i cudownym lawendowym zapachu - już do kupienia w Polsce! W moim sklepie :) cieszę się bardzo!


http://hemma.pl/pl/p/Jasny-wosk-Furniture-Wax-o-zapachu-lawendy%2C-200gr-/155

Furniture Wax to jasny (inaczej: bezbarwny) wosk do drewna, pomalowanych mebli czy przedmiotów. Jest on produkowany specjalnie i na wyłączność dla Miss Mustard Seed przez angielską manufakturę. To jest wosk najwyższej jakości, oparty na tradycyjnej starej recepturze. Jest tworzony z wosku pszczelego z dodatkiem wosku carnauba. Ten produkt jest idealny do stosowania na drewnie oraz jako wykończenie przedmiotów i mebli malowanych farbami mlecznymi (kredowymi też). Łatwy do nałożenia, wygodny w stosowaniu, zapewnia trwałe wykończenie z subtelnym matowym efektem lub pięknym połyskiem (w zależności od stopnia polerowania).

Ten wosk, ze specjalnej limitowanej edycji ma wspaniały zapach lawendy! 

Jak prawidłowo woskować meble czy drewno?
Kluczowe jest nakładanie małej ilości wosku. Za dużo wosku to podstawowy błąd i przyczyna tego, że wosk dużej krzepnie, wolniej nabiera twardości. Proszę pamiętaj, aby podczas woskowania za pomocą czystej bawełnianej szmatki lub okrągłego miękkiego pędzla (polecam ten pędzel) nakładać równomiernie cienką warstwę wosku. Wosk Miss Mustard Seed pozostaw do wyschnięcia przez 3-5 minuty. 
Woski z dodatkiem olejku terpentynowego muszą dłużej poczekać przed polerowaniem - około 15-30 minut. 

http://hemma.pl/pl/p/Pedzel-do-wosku-duzy-MMSMP/82

Ponieważ woski Miss Mustad Seed są naturalne i całkowicie niedrażniące, bo nie zawierają terpentyny, to nie trzeba też czekać z polerowaniem dłużej jak parę minut po nałożeniu wosku.
Poleruj drewno lub pomalowany mebel krótko (aby uzyskać matowe wykończenie) lub dłużej (aby uzyskać pożądany stopień połysku) czystą, niestrzępiącą się szmatką bawełnianą. Ewentualnie, dla dodatkowego połysku i/lub trwałości, możesz nałożyć drugą warstwę wosku.
Pędzel po woskowaniu umyj mydłem (najlepiej naszym mydłem do mycia pędzli Brush Soap) i ciepłą wodą.


PS. Zdjęcia autorstwa Miss Mustard Seed!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz